Rynsztokowy język Krystyny Pawłowicz: Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski !

Reklama

pt., 04/29/2022 - 06:07 -- zzz

Poseł Lewicy Tomasz Trela zawnioskował do prezes Trybunału Konstytucyjnego o ujawnienie oświadczeń majątkowych sędziów TK. Na wniosek zareagowała na Twitterze Krystyna Pawłowicz, która nie kryła oburzenia. "Ty chamie! Łobuzie! Dziadu kalwaryjski! Udowodnij najpierw, że brałam łapówki!" - napisała sędzia TK.

 

Wymiana zdań między Krystyną Pawłowicz a posłem Tomaszem Trelą trwa już od kilku dni. W związku z tym że sędzia TK nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego poseł Lewicy pytał publicznie o "branie w łapę" przez Pawłowicz.

 

"Osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego, bierze po prostu w łapę. Jestem ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską?" - napisał na Twitterze poseł Lewicy Tomasz Trela.

Pawłowicz nazwała Trelę "chamem i dziadem"

25 kwietnia poseł Trela zawnioskował do prezes Trybunału Konstytucyjnego o ujawnienie oświadczeń majątkowych sędziów TK. W czwartek Pawłowicz umieściła na Twitterze zdjęcie wniosku i dodała do niego kolejny emocjonalny komentarz. Nazwała posła m.in. "chamem i dziadem". 

"Lewacki poseł Tomasz Trela chce ujawnienia mego stanu majątkowego... Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski ! Udowodnij najpierw, że brałam łapówki ! V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana, pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy..." - napisała Pawłowicz (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Przypomnijmy, że pięcioro sędziów TK - Krystyna Pawłowicz, Bartłomiej Sochański, Michał Warciński, Justyn Piskorski i Jarosław Wyrębak - złożyło wniosek do prezes TK Julii Przyłębskiej o utajnienie ich oświadczeń. Wniosek został przyjęty. Zgodnie z art. 14 ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego oświadczenia majątkowe sędziów są jawne.

 

Krótki film streszczający karierę Pawłowicz. 39 sekund prawdy o stanie umysłu sędzi TK.

"Moje plakaty są zrywane. Proszę mnie zabrać, żeby ludzie widzieli. Bardzo dziękuję, Sobie poklaszczcie".

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama