Tysiące młodych ludzi krzyczy “jeb*ć PiS” na koncercie rapowym

Reklama

pon., 07/11/2022 - 06:33 -- zzz

Prawo i Sprawiedliwość, jak również ich sojusznicy z TVP, raczej nie cieszą się zbytnią sympatią wśród widowni na koncertach rapowych. Niecały rok temu głośno było o występie Maty na Bemowie, gdy 40 tysięcy osób śpiewało z raperem obraźliwe wersy skierowane w kierunku Jacka Kurskiego. Tym razem do sieci wyciekło nagranie z koncertu Słonia, gdzie odświeżono hasło ***** ***, które wypromowało się w trakcie protestów Strajku Kobiet.

Zeszłoroczna impreza Maty na warszawskim lotnisku skończyła się niemałym skandalem. Wersy: “jeb*ć Telewizję Polską, Jacek Kurski ch*j ci w dziąsło” skandowano razem z wykonawcą na tle muzyki zrobiły taką energię, że na pobliskiej ulicy Sołtana trzęsły się ściany w bloku i wezwano straż pożarną. Linijki skierowane do polityka, który dba o odpowiedni poziom propagandy na Woronicza, były odpowiedzią na wcześniejsze materiały Wiadomości. Uderzono w nich rodzinę Matczaków w charakterystyczny dla rządowych mediów sposób. Jacek Kurski w rozmowie z “Faktem” nie miał ochoty komentować zaczepki rapera. Jednak mało prawdopodobne, że spodobała mu się taka “reklama” wśród młodego pokolenia.

Publiczność obraża Jacka Kurskiego na koncercie Maty

Do niezbyt miłego incydentu – oczywiście z perspektywy obozu władzy – doszło podczas czwartkowego festiwalu Rap Stacji. W trakcie występu Słonia publiczność spontanicznie zaczęła skandować antyrządowe hasło, znane również jako “osiem gwiazd”. Mimo że poznański raper zajmuje się horrorcorem, a czasem nawet mieszaniem metalu i rapu, pozwolił sobie puścić łupankę kojarzoną z imprezami rave`owymi. – Jeb*ć PiS!, Jeb*ć PiS! – rozległo się w tym momencie wśród tysięcy młodych uczestników koncertu. Kontrowersyjną sytuację możecie zobaczyć w nagraniu poniżej:

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

gazetaplus

Polub Plportal.pl:

Reklama