Francja tydzień po wyborach: Członkowie komisji z koronawirusem. Kaczyński nie odwoła wyborów!

Reklama

pon., 03/23/2020 - 06:39 -- zzz

Trudno wytłumaczyć, dlaczego Jarosław Kaczyński i jego partia PIS z uporem maniaka chcą organizować wybory prezydenckie w dobie szalejącego wirusa. Skupiska ludzkie to śmiertelne zagrożenie. Powierdziły to wybory we Francji. 

Członkowie kilku komisji wyborczych we Francji poinformowali, że przeprowadzone testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny. Mimo głosów sprzeciwu, w ubiegłą niedzielę w kraju przeprowadzono pierwszą turę wyborów lokalnych.
Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedziele, że z powodu koronawirusa zmarło 112 kolejnych pacjentów.

We Francji odnotowano 1559 nowych przypadków koronawirusa. Łącznie zarażonych jest ponad 16 tys. osób. Z powodu choroby zmarły 674 osoby.

W ubiegłą niedzielę we Francji odbyły się wybory lokalne. Wzięło w nich udział około 20 mln obywateli. W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, druga druga została przesunięta.

Członkowie komisji wyborczych informują, że po wyborach odnotowano u nich koronawirusa. Jest tak m.in. w miastach Billom, Montmagny i Franconville.

Osoby te ostrzegają mieszkańców, którzy brali udział w wyborach, aby kontrolowali swój stan zdrowia.

O objawach koronawirusa poinformował również Paul Hatte, przewodniczący jednej z komisji w Paryżu. Mężczyzna nie miał przeprowadzonego testu, ale jak sam pisze, "objawy nie pozostawiają wątpliwości".

Przed pierwszą turą wyborów wiele osób ze świata polityki, mediów i nauki apelowała o przełożenie głosowania.

Autor: 
zzz
Źródło: 

rp/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama